AKTUALNOŚCI / OGŁOSZENIA

PEDAGOGICZNA BIBLIOTEKA WOJEWÓDZKA w RYBNIKU
44 -200 RYBNIK ul. CHROBREGO 27 tel./ fax 4222059
pbwrybnik@wp.pl

6 lutego biblioteka będzie czynna od 8.00 do 15.00, a w ferie (od 12 do 23 lutego) od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00.


Czytelnia, komputery i ksero już działają i bardzo serdecznie zapraszamy Czytelników


Powstaje profesjonalna witryna biblioteki


W czwartek - 18 stycznia o godzinie 12.00 w WOMie w Rybniku ul. Parkowa 4a (budynek przychodni Medicol) odbędzie się prezentacja programu bibliotecznego Libra (Ten program to podobnie jak MOL - produkt firmy Vulcan, ale adresowany do innych, niż szkolne bibliotek - pedagogicznych, publicznych, parafialnych...) zorganizowana przez PBW i RODNiIP w Rybniku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.


W związku z przemeblowaniem biblioteki i wymianą wykładzin czytelnia i pracownia komputerowa będą nieczynne do odwołania. Nie będzie też można korzystać z ksero.

Za utrudnienia przepraszamy czytelników.


Z dniem 1.09.2006 na mocy Uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego Nr II/48/2006 r. Biblioteki Pedagogiczne w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim zostały wyłączone ze struktur PBW w Katowicach, a następnie na bazie dotychczasowej filii w Rybniku powstała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka z filiami w Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim. Nowopowstałe placówki weszły w skład Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i wspólnie z nim utworzyły zespół pod nazwą Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej "WOM" w Rybniku z siedzibą przy ul. Borki 37c. Dyrektorem nowopowstałego zespołu został dr Roman Miruk - Mirski, natomiast wicedyrektorem ds. informacji pedagogicznej - mgr Adam Kapias.


Witam, uprzejmie informuję o powstaniu witryny internetowej Pedagogicznej Bilioteki Wojewódzkiej filia w Wodzisławiu Śl. Poniżej podaję adres:

http://www.pbwodz.neostrada.pl

Proszę o umieszczenie odnośnika w miejscu informacji o naszej bibliotece na Państwa stronie internetowej.

Pozdrawiam serdecznie
Barbara Pak


Filia w Wodzisławiu Śląskim została przeniesiona na osiedle 1 Maja 16a.
Nowy numer telefonu:
tel./fax 032 72 93 210


KONKURS NA RECENZJĘ KSIĄŻKI
PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTEKI WOJEWÓDZKIEJ W KATOWICACH FILIA W RYBNIKU

konkurs rozstrzygnięty


INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ
W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W RYBNIKU

ZAPRASZA

od dnia 30.01.2006 w następujących godzinach:

Poniedziałek            1000 - 1600

Wtorek                     900 - 1400

Środa                      1000 - 1600

Czwartek                  900 - 1200

Piątek                      900 - 1400

Centrum oferuje:


Biblioteka pedagogiczna nawiązała współpracę z p.Katarzyną  Michalik- Kiszka, organizatorką ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci "Kwiaty w oknie". Prace plastyczne nagrodzone w tym konkursie znajdują się obecnie w bibliotece i tworzą minigalerię, która w przyszłości zostanie wzbogacona o prace z kolejnych konkursów.


Ogłoszenie:

W Bibliotece Pedagogicznej w Rybniku można nabyć
najnowszy numer "Wychowawcy" (październik 2005)
w cenie 4 zł. za egzemplarz.
Numer ten w całości poświęcony jest
Janowi Pawłowi II.


Dnia 30.IX.2005r. o godz. 14 w Pedagogicznej Bibliotece w Rybniku odbyło się spotkanie na temat: "Grupy psychomanipulacyjne - sekty".

Prelekcję poprowadzili: Podkomisarz Tomasz Gogolin i Komisarz Krzysztof Kazek z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Omówiono najgłośniejsze grupy psychomanipulacyjne działające w Polsce i mechanizmy wprowadzania w sektę. Przedstawiono metody  psychomanipulacyjne stosowane w grupie oraz cechy charakterystyczne dla sekt.

W spotkaniu uczestniczyło  25 nauczycieli i pedagogów ze szkół rybnickich.


ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Biblioteka Pedagogiczna w Rybniku wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach organizuje w Bibliotece Pedagogicznej 30.IX.2005 r. o godz. 14,00 spotkanie na temat:

"GRUPY PSYCHOMANIPULACYJNE" (Sekty).

Zapraszamy na to spotkanie nauczycieli rybnickich szkół. Przewidziane są zaświadczenia za udział w spotkaniu. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy zgłaszać się telefonicznie do dnia 23.IX.2005 r.
Telefon: 4222059

organizatorki:
Helena Ratajczak i Justyna Miłkowska


Uroczyste podsumowanie konkursu na ekslibris i rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 23 kwietnia 2005 r. o godz. 12,00 w Bibliotece Pedagogicznej w Rybniku.

3 główne nagrody ufundowała p. Maria Grabowska - dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach a pozostałe nagrody książkowe  ufundowała p. Janina Zagórska kierowniczka księgarni "Orbita" w Rybniku.

Bibliotekarki przygotowały poczęstunek dla uczniów i nauczycieli.


Dnia 04 kwietnia 2005r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rybniku zebrała się Komisja w celu rozstrzygnięcia konkursu na exlibris biblioteki.


ZAPROSZENIE

25 kwietnia 2005r. (w poniedziałek) o godz.16,00 w Bibliotece Pedagogicznej w Rybniku odbędzie się spotkanie Komisarza Policji Krzysztofa Kazka z KWP w Katowicach z nauczycielami rybnickich szkół poświęcone patologii występującej wśród dzieci i młodzieży (przemoc, narkotyki). Prosimy o telefoniczne zgłaszanie obecności do dnia 20.IV.2005r. (tel.4222059)
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.
                                  organizatorki:
                    Helena Ratajczak i Justyna Miłkowska


Konkurs na exlibris  - przysłano 112 prac na konkurs. Rozstrzygnięcie nastąpi w kwietniu br.

31 stycznia 2005 - Biblioteka Pedagogiczna ogłasza KONKURS na EXLIBRIS dla gimnazjalistów


We wtorek 22 czerwca 2004 roku o godzinie 1200 zostały uroczyście ogłoszone wyniki konkursu na LOGO Biblioteki; rozdane nagrody...


W bibliotece można otrzymać gratisowe numery czasopisma "Biblioteka w szkole" z lat: 2002 - 2003 uzyskane dzięki staraniom Pani Grażyny Szmidt nauczyciela - bibliotekarza z SP 1

LOGO autorstwa mgr Joanny Kucharczak

Biblioteki Szkolne w Rybniku: informacje Doradcy Metodycznego * kontakt z Doradcą * ogłoszenia bibliotekarzy * pomysły i kącik porad * przydatne materiały / publikacje nauczycieli - bibliotekarzy * co w naszych bibliotekach piszczy? * przydatne linki * polecamy literaturę fachową * wspomnienia, galeria * strony internetowe rybnickich bibliotek * Biblioteka Pedagogiczna * doskonalenie zawodowe