Święto pluszowego  misia w bibliotece ZSS

     W tym roku, po raz kolejny, w bibliotece szkolnej ZSS, obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Z tej okazji w wypożyczalni -"Misiolandii" zagościły misie, była gazetka informująca o początkach pluszowej zabawki, plakaty wykonane przez uczniów, przygotowano wystawkę książek o misiach - "Misiowa biblioteczka". Był również konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów, zatytułowany "Moja przygoda z misiem". Należało napisać bajkę lub opowiadanie o swoim pluszowym ulubieńcu. Całości trzeba było nadać formę książeczki. W konkursie zwyciężyły prace: I miejsce Karolina Blanik z kl. VI b,  II miejsce Elżbieta Menżyk z kl. VI b, III miejsce Katarzyna Skiba z kl. VI c.

Laureatki konkursu literackiego

Współorganizatorki spotkania z KPK  

      Najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do czytelni, razem ze swoimi misiami, na "spotkanie z książką" zatytułowane "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci". Mieli okazję zapoznać się z historią pluszowej zabawki. Później była parada misiów, wybór największego misia i najmniejszego, najbardziej puszystego i najbardziej wytartego.

Zwycięzcy w "misiowym konkursie"   

Śpiewamy i tańczymy

       Uczniowie recytowali wiersze o misiach, śpiewali piosenki. Były również pląsy, zagadki, zwiedzanie wystawki książek, strony internetowej poświęconej misiom: www.misie.com.pl oraz oglądanie prezentacji multimedialnej "Opowieść o Kubusiu Puchatku". Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel "spotkań z książką". 

"Misiowa biblioteczka"

Oglądanie prezentacji 

     Nad całością czuwali nauczyciele bibliotekarze ZSS - Anna Bułat i Joanna Szewczyk.


Biblioteki Szkolne i Pedagogiczna Rybniku