Andrzejkowe wróżby w bibliotece szkolnej SP1 w Leszczynach 

        Katarzynki i Andrzejki - wieczory wróżb poświęconych miłości i małżeństwu odeszły już prawie w zapomnienie. Dawniej w wigilię  św. Andrzeja panny dawały upust swojej pomysłowości w odczytywaniu przyszłości z różnych znaków, zaś  katarzynki były dniem wróżb wyłącznie dla chłopców. Dzisiaj to już tylko wesoła zabawa połączona ze wspólnymi wróżbami chłopców i dziewcząt.

W bibliotece SP1 w Leszczynach wzorem poprzednich lat na szkolne andrzejki zostały zaproszone dzieci ze wszystkich klas wraz z nauczycielami. Wesołe wróżby trwały cały dzień. Każdy chciał poznać imię swojej przyszłej żony lub przyszłego męża, a także znaleźć odpowiedź na pytanie: co mnie czeka w niedalekiej przyszłości? Na te i inne pytania starały się odpowiedzieć szkolne wróżki i czarodzieje- uczniowie należący do koła bibliotecznego. Chętnie odczytywali horoskopy, wróżyli z ręki, z kości do gry, kręcili magicznym kołem.

            Oprócz wesołej zabawy i wróżb- traktowanych oczywiście przez wszystkich uczestników "z przymrużeniem oka"- dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek. Wszystkim smakowały pyszne ciasteczka, które upiekła dla nas właścicielka cukierni "Maja" z Leszczyn p. Beata Hajduczek.

Organizatorzy:

Mirela Kluczniok
Teresa Grzonka
 


Bibioteki Szkone i Pedagogiczna w Rybniku