Święto pluszowego misia w bibliotece ZSS w Radlinie

W tym roku po raz pierwszy postanowiłyśmy, w naszej bibliotece szkolnej, zorganizować obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Świętowaliśmy 24 i 27, ponieważ dzień 25 listopada wypadł w sobotę.

Uczniowie z Koła Przyjaciół Książki przynieśli do biblioteki swoje pluszowe misie, które były honorowymi gośćmi. Siedziały na regałach i półkach z książkami, tworząc miłą i bardzo przyjazną atmosferę. Na podsumowanie święta nasi mali przyjaciele biblioteki szkolnej sfotografowali się ze swoimi pluszowymi przytulankami.

Poniżej uczniowie z Koła Przyjaciół Książki i ich misie

Razem z dziewczętami z KPK, przygotowałyśmy gazetkę w holu głównym szkoły z wierszami o misiach oraz informacjami o początkach zabawki-misia, którego kariera rozpoczęła się już pod koniec XIX wieku. W bibliotece natomiast zorganizowałyśmy wystawę książek o misiach i niedźwiadkach.

Na fotografii wystawka książek o misiach

Również z tej okazji, z tygodniowym wyprzedzeniem, ogłosiłyśmy konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej, zatytułowany "Miś - pluszowy przyjaciel z dzieciństwa", który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Należało namalować, dowolną techniką, portret swojej przytulanki - pluszowego misia. Wpłynęło ponad 60 prac. Wybór najciekawszych prac był bardzo trudny, dlatego też zostały nagrodzone po cztery I, II i III miejsca. Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia, a ich autorzy - nagrody pocieszenia.

Na fotografii niektórzy uczestnicy konkursu na tle wystawy swoich prac oraz poniżej zdjęcia prac nagrodzonych

wystawa prac "Miś - pluszowy przyjaciel z dzieciństwa"

Atrakcje, na razie jeszcze nieliczne, związane z nowym świętem w naszej bibliotece szkolnej wzbudziły zainteresowanie uczniów, dlatego też postanowiłyśmy włączyć ten dzień do kalendarza stałych imprez.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie przygotowały bibliotekarki Anna Bułat i Joanna Szewczyk. Pomagały nam uczennice z Koła Przyjaciół Książki.


Biblioteki Szkolne i Pedagogiczna Rybniku