W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, w dniach 10 i 11 maja, w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 13 w Żorach, odbyła się wielka uroczystość pasowania uczniów klas I na Rycerzy Książki i przyjęcia ich w poczet czytelników szkolnej biblioteki.

Uroczystość ta, organizowana przez p. Edytę Guznowską, składała się z dwóch części: przedstawienia oraz spotkania z pierwszoklasistami w szkolnej bibliotece.

     W pierwszej części uroczystości uczniowie wraz z zaproszonymi rodzicami obejrzeli spektakl, przedstawiający wizytę Ufoludków w bibliotece szkolnej. W trakcie przedstawienia pierwszoklasiści poznali zasady poszanowania książek, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu nasi nowi czytelnicy zostali pasowani przez na Rycerzy Książki. Pamiątką tego wydarzenia był dyplom, wręczany przez Wróżkę.

     Podczas drugiej części uroczystości pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę szkolną i zapoznali się ze regulaminem biblioteki i zbiorami, przeznaczonymi dla młodszych klas. Na zakończenie spotkania nasi nowi czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę.

     Uroczystość pasowania pierwszoklasistów na Rycerzy Książki przyniosła wiele radości naszym nowym czytelnikom. Uśmiechnięte buzie i mnóstwo pytań, jakie zadawali w trakcie poznawania biblioteki, świadczą o dużym zainteresowaniu nowym miejscem oraz książkowymi zbiorami, jakie udostępnia biblioteka szkolna. 

     Więcej informacji na temat uroczystości pasowania pierwszoklasistów na Rycerzy Książki - na stronie internetowej 

     http://www.sp13zory.neostrada.pl/biblioteka/pasowanie06-07.html 


TNBSP w Rybniku -  strona główna