Już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej bibliotece Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Trzy tygodnie przed świętem został ogłoszony konkurs na wierszyk lub "złotą myśl" o bibliotece. Do udziału w konkursie zachęcał plakat informacyjny. Specjalny rymowany tekst napisała p. A. Ustapiuk- wych.  świetlicy szkolnej.

Jeśli masz fantazje krzynkę
i talentu odrobinkę,
jeśli lubisz książki czytać,
to okazja wyśmienita
by popisać się przed nami
niezwykłymi zdolnościami.

Napisz wierszyk albo kilka.
Starczy na to jedna chwilka
byś napisać zdążył ładnie, 
dowcipnie, żywo i składnie,
a potrafisz pewnie przecie,
o książce, o bibliotece.

Przeczytamy każdy wierszyk.
Tak ostatni jak i pierwszy.
Potem wszystkie jak latawce
zawiesimy na wystawce
żeby niosły wiew wesoły
wszystkim uczniom naszej szkoły.

A oprócz ciekawej ze słowem przygody,
niektórym się jeszcze dostaną nagrody

   Twórczość własna uczniów okazała się na tyle ciekawa, że specjalnie powołana komisja przyznała trzy nagrody główne (książki) oraz dziesięć wyróżnień (słodycze). Postanowiono, wszystkie teksty zostaną wydrukowane, oprawione i znajdą się w zbiorach biblioteki szkolnej. Zanim to jednak nastąpi zostaną wyeksponowane na specjalnej wystawce, dostępnej dla wszystkich czytelników.

Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali specjalną akcję plakatową Książka prosi- szanuj mnie. Namalowane plakaty zostały zawieszone na korytarzu wiodącym do biblioteki szkolnej.

W dniu 23.X.2006 w czytelni biblioteki otwarto wystawkę Szczęśliwy świat muminków. Uczniowie klas I-III odwiedzili ją wraz z wychowawcami i wysłuchali pogadanki o twórczości Tove Jansson. Podobały im się muminki-maskotki (wypożyczone przez uczniów) oraz specjalnie przygotowana  i wydrukowana na tę okazję "książeczka" Mumink

Przygotowała i zorganizowała Barbara Adamczyk


Biblioteki Szkolne i Pedagogiczna w Rybniku