Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych - 2007 - w Zespole Szkół Sportowych w Radlinie

     Również i w tym roku, 22 października, w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Kojarzy się już nam ten dzień z wesołą zabawą i z niespodziankami. W tym roku korytarze szkolne były przystrojone plakatami reklamującymi bibliotekę. Były to prace konkursowe  wykonane przez uczniów. Zgodnie z przyjętą tradycją, w bibliotece pełniły dyżur podczas przerw postacie z różnych bajek. Wcieliły się w nie uczennice działające w Kole Przyjaciół Książki. Byli między innymi: Hermiona Granger, pirat Rabarbar, Fizia Pończoszanka, Śpiąca królewna, krasnal Hałabała, rybak, bajkowe koty, motyle i wiewiórki. Bohaterowie z bajek pomagali uczniom dobierać odpowiednią lekturę oraz częstowali, wszystkich odwiedzających bibliotekę i wypożyczających książki, cukierkami. 

Na zdjęciach uczennice z Koła Przyjaciół Książki w swoich strojach 

     Uczniowie z klas IV-VI mieli możliwość udziału również w drugim konkursie "Zabawy literackie - ukryte tytuły". W tym dniu zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.   


Na fotografii zwycięzcy w konkursach 

     W tym dniu, po południu, do biblioteki przyszli uczniowie z klas I - III szkoły podstawowej, zaproszeni na imprezę czytelniczą - okolicznościowe "spotkanie z książką", tym razem poświęcone twórczości ulubionego przez dzieci pisarza - Juliana Tuwima. Były: konkursy, zabawy, wystawka książek J. Tuwima, recytacja jego wierszy oraz głośne czytanie, z podziałem na role, "Bajki o rybaku i rybce", przetłumaczonej na język polski przez J. Tuwima. Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny. Należało wykonać w domu, dowolną techniką, złotą rybkę, która będzie spełniała w czytelni szkolnej życzenia uczniów. 


Ola, Iza i Kasia - uczennice, które wcieliły się w role złotej rybki, rybaka i jego zachłannej żony.

Nad całością czuwała - nauczyciel bibliotekarz - Anna Bułat.


Biblioteki Szkolne i Pedagogiczna w Rybniku