logo konkursu - Joanna Kucharczak |
Międzyszkolny
konkurs |
Nagrodzone,
wyróżnione oraz zakwalifikowane do wystawy prace można odebrać w Bibliotece Zespołu Szkół
Urszulańskich w Rybniku do poniedziałku, 6 lutego 2017 roku
(w dniach nauki szkolnej od 7.00 do 15.00, najlepiej po wcześniejszym
telefonie:
32 42 28 750 wew. 37)
Nagrodzone i wyróżnione prace były prezentowane w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku
Nagrodzone i wyróżnione prace były prezentowane na wystawie pokonkursowej na terenie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rybniku
Nagrodzeni i wyróżnieni:
W kategorii dzieci klas I - III szkół podstawowych:
Rodzaj wyróżnienia |
Imię i nazwisko ucznia |
Nazwa szkoły |
Pierwsze miejsce |
Olga Porwoł - 9 lat |
Teatr Ziemi Rybnickiej |
Drugie miejsce |
Kalina Konsek - 6 lat |
Teatr Ziemi Rybnickiej |
Trzecie miejsce |
Iga Stachowska - 7 lat |
Teatr Ziemi Rybnickiej |
Wyróżnienie |
Aleksandra Górnik - 7 lat |
Teatr Ziemi Rybnickiej |
W kategorii dzieci klas IV - VI szkół podstawowych:
Rodzaj wyróżnienia |
Imię i nazwisko ucznia |
Nazwa szkoły |
Pierwsze miejsce |
Amelia Sakwerda |
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Franciszka Stuska w Orzeszu |
Drugie miejsce |
Wiktoria Smyczek klasa IV SP - 10 lat |
Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach |
Trzecie miejsce |
Agata Jordan |
Zespół Szkół w Rydułtowach |
W kategorii młodzieży klas gimnazjalnych:
Rodzaj wyróżnienia |
Imię i nazwisko ucznia |
Nazwa szkoły |
Pierwsze miejsce |
Aleksandra Kurpas - 15 lat |
Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie |
Pierwsze miejsce |
Natalia Serwotka - druga klasa gimnazjum |
Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Jastrzębiu-Zdroju |
Pierwsze miejsce |
Magdalena Benisz - trzecia klasa gimnazjum |
Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku |
Wyróżnienie |
Marta Mańka - trzecia klasa gimnazjum |
Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku |
Wyróżnienie |
Maciej Szczepanik - 15 lat |
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku |
Wyróżnienie |
Karolina Kuczera |
Zespół Szkół w Rydułtowach |
Wyróżnienie |
Liliana Koczy |
Teatr Ziemi Rybnickiej |
Wyróżnienie |
Julia Pruszowska 13 lat |
Teatr Ziemi Rybnickiej |
Wyróżnienie |
Dorota Dudoń 15 lat |
Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie |
Wyróżnienie |
Marta Gajewska 14 lat |
Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie |
Wyróżnienie |
Agnieszka Badocha 14 lat |
Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie |
W kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych:
Rodzaj wyróżnienia |
Imię i nazwisko ucznia |
Nazwa szkoły |
Pierwsze miejsce |
Klaudia Chrószcz |
Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim |
Drugie miejsce, nagroda publiczności |
Yasmeen Phulpoto - 17 lat |
Zespół Szkół nr 3 |
Trzecie Miejsce |
Daria Kufieta |
Zespół Szkół Mechaniczno- Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku |
Wyróżnienie |
Daria Sorosiak - 16 lat |
Liceum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju |
Wyróżnienie |
Dominika Kufieta |
Zespół Szkół Mechaniczno- Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku |
Wyróżnienie |
Alicja Hanusek - 17 lat |
Zespół Szkół nr 5 w Rybniku |
Wyróżnienie |
Marek Reszka - 19 lat |
Zespół Szkół nr 3 |
Dla uczczenia 170. rocznicy urodzin, 100. rocznicy śmierci oraz Roku Henryka Sienkiewicza
Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku organizuje:
Międzyszkolny konkurs na PLAKAT promujący twórczość Henryka Sienkiewicza
Patronat honorowy: Pedagogiczna
Biblioteka Wojewódzka w Rybniku
Patronat medialny: Portal Rybnik.com.pl oraz "Gazeta Rybnicka"
Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, któremu towarzyszyć będzie wystawa najbardziej interesujących prac, odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia 2016 roku o 8.30 w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku przy ulicy 3 Maja 22.
Laureaci wraz z opiekunami są zaproszeni tego dnia na wykłady księdza dr Grzegorza Głąba, wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Katedra Literatury Realizmu i Naturalizmu):
- Dlaczego "Quo vadis"? (9.40- 10.25)
- Kto ty jesteś? Polak mały! Mały??? Przeczytaj Trylogię!!! (10.40-11.25)
Zaproszenia na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nagrodzeni otrzymają za pośrednictwem poczty internetowej.
Zapraszamy:
- uczniów, którym przyznano nagrody i wyróżnienia,
- autorów prac zakwalifikowanych do wystawy (dla których także zostaną przygotowane pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki książkowe)
- ich nauczycieli - opiekunów (dla których przygotujemy podziękowania)
Lista zaproszonych uczniów:
Adamczyk Nikodem
Badocha Agnieszka
Bajer Marta
Benisz Magdalena
Błażkow Maciej
Bułat Wiktoria
Chrószcz Kaudia
Cieśla Martyna
Cuber Wiktoria
Dudoń Dorota
Faruga Klaudia
Gajewska Marta
Gawlas Kacper
Górnik Aleksandra
Grzenia Krzysztof
Hanusek Alicja
Hojka Klaudia
Jakimczuk Alicja
Jordan Agata
Judasz Marzena
Koczy Liliana
Konsek Kalina
Koziarz Klaudia
Kuczera Karolina
Kufieta Daria
Kufieta Dominika
Kurpas Aleksandra
Mańka Marta
Marcinkowska Wiktoria
Matuła Julia
Matuszek Angelika
Maziarek Aleksandra
Phulpoto Yasmeen
Piekarczyk Izabela
Piskała Sylwia
Porwoł Olga
Pośpiech Marta
Pruszowska Julia
Przygoda Michał
Ptaszkowska Maja
Rek Natalia
Reszka Marek
Rzeźniczek Damian
Sakwerda Amelia
Serwotka Natalia
Siemieniec Iga
Smyczek Wiktoria
Sorosiak Daria
Sperka Tomasz
Stachowska Iga
Swoboda Grzegorz
Szatanik Dorota
Szczepanik Maciej
Udała Zuzanna
Uszczyk Weronika
Witoszek Jakub
Prace, które nie zostały zakwalifikowane do
wystawy, będzie można w dogodnym dla siebie terminie, od 5 do 29 kwietnia
odebrać w bibliotece
Zespołu Szkół Urszulańskich.
Jeżeli któremuś z nauczycieli, którego podopiecznym nie
udało się zakwalifikować do wystawy, zależy na pisemnym podziękowaniu - bardzo prosimy o kontakt.
Łącznie wpłynęło prac: 177 z następujących miejscowości: Czerwionka, Gaszowice, Jastrzębie-Zdrój, Jejkowice, Mikołów, Orzesze, Pogrzebień, Przegędza, Pszów, Racibórz, Radlin, Rybnik, Rydułtowy, Rzuchów, Wodzisław Śląski, Żory
Szkoły biorące udział w konkursie (w nawiasach ilość prac):
Szkoły Podstawowe klasy I - III (10):
Szkoły Podstawowe klasy IV - VI (106):
Gimnazja (39):
Szkoły Ponadgimnazjalne (22):
Rybnik, 3 marca 2016
FRAGMENTY z protokołu:
PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY
Międzyszkolnego konkursu na plakat promujący twórczość
Henryka Sienkiewicza
Na konkurs wpłynęło łącznie 177 prac.
Jury w składzie:
- Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki
Publicznej w Rybniku - Pani Stanisława Adamek
- Pani Katarzyna Gozdawa - Grajewska z Pedagogicznej Biblioteki
Wojewódzkiej w Rybniku
- Plastyk Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku
- Pan Lech Pierchała
oceniło prace nadesłane na konkurs w czterech kategoriach wiekowych przyznając nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikując prace do wystawy pokonkursowej.
1. W kategorii dzieci klas I - III szkół podstawowych:
Ilość prac zgłoszonych do konkursu: 10
Przyznano miejsca: 1,2,3 i jedno wyróżnienie
2. W kategorii dzieci klas IV - VI szkół podstawowych:
Ilość prac zgłoszonych do konkursu: 106
Do wystawy zakwalifikowano prace w ilości: 16
Przyznano: miejsca: 1,2,3
3. W kategorii młodzieży klas gimnazjalnych:
Ilość prac zgłoszonych do konkursu: 39
Przyznano: trzy pierwsze miejsca i 8 wyróżnień
4. W kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych:
Ilość prac zgłoszonych do konkursu: 21
Do wystawy zakwalifikowano prace w ilości: 20 (wraz z nagrodami i wyróżnieniami)
Przyznano: miejsca: 1,2,3 i cztery wyróżnienia
Regulamin konkursu:
Adresat:
Konkurs kierowany jest do uczniów Rybnika,
powiatu rybnickiego oraz całego Subregionu Zachodniego
Województwa Śląskiego
Cele: konkursu:
- zaciekawienie młodych ludzi twórczością Henryka
Sienkiewicza,
- pogłębianie i inicjowanie zainteresowań, pasji i umiejętności,
- możliwość twórczej realizacji, wypowiedzenia się w formie
plastycznej.
Zasady przygotowania pracy:
- Praca powinna być przygotowana przez uczniów indywidualnie z zachowaniem wszelkich praw autorskich
- Forma pracy: plakat formatu A3 (strona z bloku rysunkowego) wykonany dowolną techniką
- Na konkurs należy przesłać tylko najlepsze prace z danej placówki oświatowej (szkoły lub Domu Kultury). Można przeprowadzić eliminacje szkolne.
- Prace należy podpisać na odwrocie symbolem (składającym się z liczb i liter), a szczegółowe dane w sposób jednoznacznie identyfikujący autora prosimy włożyć do koperty oznaczonej tym samym symbolem. Koniecznie należy podać: imię i nazwisko, nazwę i adres szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela - szkolnego koordynatora konkursu i koniecznie kontaktowy adres e-mail, gdyż drogą internetową będziemy zapraszać laureatów konkursu wraz z opiekunami na uroczyste rozdanie nagród.
- Zgłoszenie się do konkursu jest jednoznaczne z udzieleniem organizatorom konkursu prawa do podania mediom danych personalnych przyszłych laureatów oraz do publikacji zdjęć z uroczystego podsumowania konkursu.
Terminy:
- prace konkursowe można przekazywać osobiście lub nadsyłać
pocztą (decyduje data stempla pocztowego) do wtorku,
1 marca 2016 roku na adres: Biblioteka Zespołu
Szkół Urszulańskich w Rybniku, 44-200 Rybnik 3 Maja 22 z dopiskiem:
"Konkurs PLAKAT"
Ocena prac:
- prace konkursowe oceni jury złożone z fachowców
- ocenie podlegają: zgodność z regulaminem, estetyka pracy.
- organizatorzy przewidują nagrody i wyróżnienia, które
zostaną wręczone podczas rozstrzygnięcia konkursu.
- nadesłane prace nie będą zwracane autorom.
- udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem przez
autorów prac prawa do nieodpłatnego ich wykorzystania przez
organizatorów konkursu, w celu publikacji na wystawie, stronie
internetowej konkursu, prezentacji lub wykorzystania do celów
dydaktycznych.
Informacje dodatkowe:
- wszelkie komunikaty i informacje dotyczące Konkursu są
zamieszczane na stronie internetowej: http://www.rybnik.pl/bsip/plakat/Sienkiewicz.htm
- dla koordynatorów konkursu w danej placówce oświatowej
przygotujemy specjalne podziękowania.
- zapraszamy do współpracy plastyków, historyków, polonistów,
bibliotekarzy oraz innych nauczycieli.
Dane kontaktowe:
- Gabriela Bonk (koordynator konkursu w Zespole Szkół
Urszulańskich)
gabriela.bonk@gmail.com - w temacie "Konkurs PLAKAT"; tel. 32
42 28 750 wew. 37 lub 607 369 997
Wzór metryczki:
Imię i nazwisko oraz wiek autora pracy konkursowej |
Nazwa i adres szkoły (placówki) |
Imię i nazwisko nauczyciela - opiekuna |
Adres internetowy |
Organizator konkursu: |
Patronat honorowy: |
Patronat medialny: |
Patronat medialny: |
Sponsorzy nagród:
Księgarnia ORBITA |
Organizator konkursu: |
KONTAKT z koordynatorem konkursu:
|
Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprasza na dni otwarte w soboty, o 10.00:
|
Prezes TNBSP Oddziału w Rybniku: mgr Romana Piecha: tnbsp.rybnik@gmail.com ; twórca i opiekun witryny: mgr Gabriela Bonk: gabriela.bonk@gmail.com |